ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΑΝΑΝΟΙΓΕΙ

Αγαπητοί μας, ευχόμαστε ασφαλές και ευτυχισμένο το 2ο21!

Τη Δευτέρα, 11 Ιανουαρίου, χτυπά το (δεύτερο) πρώτο κουδούνι που θα σημάνει την επανέναρξη των μαθημάτων. Ας ελπίσουμε πως τη φορά αυτή θα φτάσουμε μέχρι το καλοκαίρι και, το κυριότερο, θα είμαστε όλοι καλά.

Για το Σχολείο μας ισχύει ό,τι εφαρμόζαμε μέχρι το κλείσιμο. Το Ολοήμερο θα λειτουργεί κανονικά.

Εφιστούμε την προσοχή γονέων και κηδεμόνων κατά την πρωινή άφιξη και τη μεσημεριανή αποχώρηση των παιδιών: Παρακαλούμε να τηρούνται οι αποστάσεις και να γίνεται (σωστή) χρήση μάσκας. Δεν είναι υποχρεωτικό να περιμένουν όλοι ακριβώς μπροστά στην αυλόπορτα. Λίγα μέτρα πιο πίσω και πιο αραιά θα αποδειχθούν… “μέτρα ασφαλείας”.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και ελπίζουμε ότι, με τη συμβολή όλων μας, το Σχολείο μας θα λειτουργήσει με άριστο τρόπο.

ο Διευθυντής

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.