Το Σχολείο μας στην Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ

Στις 3 Δεκεμβρίου, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, με προτροπή τού Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου τής περιφέρειάς μας, κ. Τοζακίδη Ανανία, η δασκάλα του Σχολείου μας κ. Παρουσίνα Μαρία ανέλαβε να εκπροσωπήσει την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΜΘ, στη διαδικτυακή ημερίδα  με θέμα «Όλοι διαφορετικοί-όλοι ίσοι», που διοργάνωσε το υπουργείο Παιδείας και παρουσιάστηκε διαδικτυακά σε όλη την Ελλάδα.

Η κ. Μαρία Παρουσίνα συνέγραψε ένα παραμύθι, το οποίο εικονογράφησαν οι μαθητές τής Β΄τάξης και το διάβασαν “ζωντανά” στην εκδήλωση, την οποία παρακολούθησαν η υφυπουργός Παιδείας και πάρα πολλοί εκπαιδευτικοί από όλη την Ελλάδα.

Το παραμύθι μπορείτε να το διαβάσετε κι εσείς ΕΔΩ.

Η δασκάλα, τα παιδιά, οι γονείς τους, αλλά και όλο το Σχολείο μας δέχθηκαν τα συγχαρητήρια των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου κ. Βλασταρη (ΕΔΩ) και κ. Φλωρίδη (ΕΔΩ).

Συγχαρητήρια πολλά και από εμάς και πάντα τέτοια!

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.