Ενημερωτικό σημείωμα

Δημοτικό Σχολείο Χωριστής Δράμας
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι έχει θεσμοθετηθεί από το Υπουργείο Παιδείας η «Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού κάθε πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου. Την ημέρα αυτή Θα γίνονται Αθλητικές δραστηριότητες, παιχνίδια ,χοροί ,προβολές  ταινιών ,Καλλιτεχνικές –Εικαστικές δημιουργίες κ.α. πάνω σε θεματική ενότητα που θα προτείνεται κάθε χρόνο.
Η θεματική ενότητα της 2ης «Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού»:
«Σχολικός Αθλητισμός- Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και Παραολυμπιακά Αθλήματα.
Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015 οι μαθητές του σχολείου θα έρθουν στο σχολείο κανονικά το Πρωί με τσάντες φορώντας αθλητική περιβολή. Σε περίπτωση που ο καιρός το επιτρέπει θα πραγματοποιηθεί η 2η «Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού»
Σε περίπτωση που ο καιρός δεν το επιτρέπει τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά και η ημέρα Αθλητισμού θα μεταφερθεί σε άλλη ημέρα που ο καιρός το επιτρέπει και θα ειδοποιηθείτε σχετικά.

Ο Διευθυντής και το Διδ. Προσωπικό

This entry was posted in Ανακοιώσεις, Χωρίς κατηγορία. Bookmark the permalink.